Czy klub Papuga w Krakowie jest bezpieczny i przyjazny dla crossdresserek?

1
Hej wszystkim! 😊
Planuję swoje pierwsze większe wyjście w pełnej kobiecej stylizacji i bardzo zależy mi, żeby trafić do miejsca, w którym będę się czuła bezpiecznie i swobodnie.

Znalazłam klub Papuga w Krakowie – widzę, że to miejsce LGBT+, że bywają tam drag queen i raczej otwarta publika. Czy ktoś z Was był tam jako crossdresserka (niekoniecznie drag queen) i może powiedzieć, jak wygląda atmosfera? Czy osoby takie jak my są tam mile widziane? Czy ochrona, obsługa i ludzie są spoko?

Zależy mi na szczerości – chcę się dobrze bawić, ale nie chcę też ryzykować nieprzyjemnych sytuacji. To dla mnie ważny i trochę stresujący krok, więc będę wdzięczna za każdą opinię i podpowiedź. 🩷

Re: Czy klub Papuga w Krakowie jest bezpieczny i przyjazny dla crossdresserek?

2
Jeśli chodzi o tęczowe miejsca w Krakowie, to byłam w Lindo oraz Slay Space (w obydwu jak najbardziej w girlmode), ze zdecydowanie pozytywnymi doświadczeniami. Do Papugi ani Zoo nie dotarłam, więc z własnych doświadczeń się nie wypowiem; o tym ostatnim słyszałam że podobno zdarzają się tam agresywni ludzie, ale nie wiem na ile to wiarygodne informacje.

Co do zasady tęczowe bary i kluby są przyjazne dla crossdresserów. Jesteśmy częścią społeczności. Co więcej: pamiętaj że z punktu widzenia osób postronnych niczym nie różnimy się od trans dziewczyn. Nikt przecież nie wie czy prezentujesz się kobieco na co dzień, czy tylko na "większe wyjścia". Są osoby od lat na hormonach które nadal wyglądają "zauważalnie trans", a są osoby których ciało jest w pełni męskie, którym wystarczy lekki makijaż żeby mieć doskonały passing jako kobieta. Kiedy idziesz do klubu, nikt nie wie jaka jest Twoja historia - a tęczowe miejsca z definicji są przyjazne dla wszelkich osób z transowego spektrum.

Re: Czy klub Papuga w Krakowie jest bezpieczny i przyjazny dla crossdresserek?

4
Przede mną pierwszy raz, więc proszę — jeśli możecie, opiszcie jak to wygląda. Może to też pomoże innym osobom trans, crossdresserkom czy bigenderkom, które dopiero wchodzą w świat stawiany w obcasach 💄👠

Mam kilka pytań i rozterek, ale jestem też otwarta na wszelkie wskazówki, które mogą się przydać na pierwsze wyjście:

🔸 Toaleta – Z jakiej korzystacie? Czy bezpieczniej w męskiej, czy lepiej spróbować damskiej, zwłaszcza jeśli wyglądam kobieco? Czy ktoś kiedyś zwrócił Wam uwagę?

🔸 Zamawianie drinków – Czy po prostu podchodzić do baru jak każdy, czy warto wcześniej poćwiczyć kobiecy głos, żeby nie wybić się z „przejścia”? Czy to w ogóle robi różnicę?

🔸 Głos – Czy staracie się brzmieć kobieco, czy raczej liczy się całość i nikt nie zwraca aż tak uwagi?

🔸 Strój – Czy w klubie bywa gorąco? Mam długi kardigan, który fajnie zakrywa ramiona i sylwetkę, ale nie wiem, czy się nie ugotuję 🫠 Czy taka warstwa przejdzie?

🔸 Bramkarze i wejście – Czy ktoś kiedyś miał problem na wejściu? Czy to po prostu „wchodzisz i jesteś”? Chcę uniknąć jakiegokolwiek zawahania albo niepewności.

Nie wiem nawet, o co jeszcze pytać — może same coś dodacie od siebie? Co pomogło Wam się czuć pewniej? Co warto przygotować, a co po prostu odpuścić i „iść jak idzie”?

Dziękuję z góry za każdą odpowiedź i ciepło 🩷 To naprawdę coś wielkiego — móc wyjść jako ta druga strona siebie, której przez większość życia brakowało przestrzeni 🌙✨

Re: Czy klub Papuga w Krakowie jest bezpieczny i przyjazny dla crossdresserek?

5
Majka pisze: 08 cze 2025, 1:56 🔸 Toaleta – Z jakiej korzystacie? Czy bezpieczniej w męskiej, czy lepiej spróbować damskiej, zwłaszcza jeśli wyglądam kobieco? Czy ktoś kiedyś zwrócił Wam uwagę?
W barach i klubach zazwyczaj toalety nie mają podziału na płeć. Tym bardziej w takich nastawionych na queerową klientelę.

W innych miejscach... Jeśli to bardziej "zaciszne" miejsce typu restauracja, korzystałam raczej z damskiej. W bardziej "masowych" typu galeria handlowa gdzie zawsze są duże kolejki i masa ludzi, można rozważyć skorzystanie z tej dla niepełnosprawnych, bo mimo wszystko tam prawdopodobnie będzie najbezpieczniej.

Aczkolwiek ponownie - idziesz do miejsca dla queerów. Prawdopodobnie toaleta nie będzie podzielona na płeć, a jeśli będzie to nikogo nie zdziwisz w żadnej z nich.
Majka pisze: 08 cze 2025, 1:56 🔸 Zamawianie drinków – Czy po prostu podchodzić do baru jak każdy, czy warto wcześniej poćwiczyć kobiecy głos, żeby nie wybić się z „przejścia”? Czy to w ogóle robi różnicę?
Jeszcze raz podkreślam że idziesz do miejsca dla queerów. Nie będziesz pierwszą ani ostatnią transką zamawiającą coś przy barze. Poza tym jesteś klientem jak każdy inny. Barman chce Twoich pieniędzy, nie czepiać się Twojego głosu.

Na marginesie: nie wiem czy akurat w Papudze, ale wiem że w innych krakowskich queerowych klubach zdarza się że na barze obsługują drag queens. Czuj się jak wśród swoich.
Majka pisze: 08 cze 2025, 1:56 🔸 Głos – Czy staracie się brzmieć kobieco, czy raczej liczy się całość i nikt nie zwraca aż tak uwagi?
Ja staram się brzmieć kobieco, ale głównie dlatego że tak lubię i chcę, jest to część wizerunku jaki staram się prezentować.

Ale to zależy od Ciebie. Idziesz do queerowego miejsca. Jesteś wśród swoich. W razie czego nie będziesz pierwszą ani ostatnią transką bez wytrenowanego głosu w tym klubie. Może nawet nie jedyną tego wieczora.
Majka pisze: 08 cze 2025, 1:56 🔸 Strój – Czy w klubie bywa gorąco? Mam długi kardigan, który fajnie zakrywa ramiona i sylwetkę, ale nie wiem, czy się nie ugotuję 🫠 Czy taka warstwa przejdzie?
Bywa gorąco, ale to od Ciebie zależy czy będziesz się pocić dla urody czy rozbierzesz dla wygody.

Raz jeszcze - idziesz do miejsca dla queerów. Nie musisz ukrywać tego że masz męskie ciało, bo to miejsce jest dokładnie (między innymi) dla takich osób. Ubierz się tak żebyś czuła się dobrze - od Ciebie zależy czy to znaczy "przekroczenie norm slayu" czy raczej wygodę i przewiewność.
Majka pisze: 08 cze 2025, 1:56 🔸 Bramkarze i wejście – Czy ktoś kiedyś miał problem na wejściu? Czy to po prostu „wchodzisz i jesteś”? Chcę uniknąć jakiegokolwiek zawahania albo niepewności.
Nie wypowiem się na temat Papugi, ale ponownie - jesteś osobą queerową idącą do queerowego miejsca. Jeśli bramkarze mieliby z kimkolwiek mieć problem to raczej z np. dresiarzami którzy wyglądają na takich którzy nie lubią tęczy i mogą chcieć tam robić burdy. Jeśli będziesz wyglądać jak "niezła laska" to nikt nie będzie mieć z Tobą problemu. A jeśli będziesz "zauważalnie trans" - tym bardziej - bo to znaczy że jesteś "zauważalnie" częścią grupy docelowej tego miejsca.
Majka pisze: 08 cze 2025, 1:56 Nie wiem nawet, o co jeszcze pytać — może same coś dodacie od siebie? Co pomogło Wam się czuć pewniej? Co warto przygotować, a co po prostu odpuścić i „iść jak idzie”?
Rozumiem Twoje obawy, ale naprawdę... Idziesz do miejsca które jest przeznaczone (między innymi) dokładnie dla takich osób jak Ty. Czuj się jak wśród swoich i nie przejmuj się 🤗

Oczywiście warto jednocześnie zachować jakieś zasady bezpieczeństwa ogólnie przyjęte dla kobiety w klubie. Nie warto kusić losu i np. zostawiać drinka bez opieki. Jeśli idziesz z jakąś osobą koleżeńską albo jako część większej grupy, to pewnie warto trzymać się razem cały wieczór. Jeśli ktoś będzie Cię podrywać... to nie musi znaczyć nic złego, ale pewnie warto zachować ostrożność.

Ale to takie standardowe zasady funkcjonowania wśród nieznajomych. Fakt że jesteś crosską naprawdę nie będzie tam dla nikogo niczym dziwnym.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości